Czym jest psychoterapia? Co to jest psychoterapia?

Czy kiedykolwiek miałeś poczucie przytłoczenia i myślałeś, że nie poradzisz sobie z codziennością? Jeśli tak to nie jesteś jedyny. Według Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego nawet 8 milionów Polaków doświadcza depresji, lęków i innych zaburzeń psychicznych. Inni potrzebują wsparcia, aby poradzić sobie z ciężką przypadłością, utratą wagi lub nikotynizmem. Są też osoby, które zmagają się z problemami w związkach, zwolnieniem z pracy, śmiercią ukochanej osoby, stresem czy nadużywaniem alkoholu. Wszystkie te problemy są często destrukcyjne dla człowieka.
 

Psychoterapia – co to jest?

Psycholog może pomóc w uporaniu się z problemami. Z psychoterapii korzystają osoby z każdej kategorii wiekowej, aby żyć bardziej efektywnie, komfortowo i w pełni szczęścia. W czasie terapii psycholog stosuje naukowo zatwierdzone procedury, by pomóc pacjentom rozwinąć w sobie dobre nawyki. Występuje wiele podejść do psychoterapii, wraz z — poznawczo-behawioralną, interpersonalną i innymi — które pomogą każdemu z osobna skonkretyzować swoje problemy.  Proces ten przebiega na współpracy i dialogu. Pacjent ma zagwarantowane otoczenie wsparcia ze świadomością, że psychoterapeuta jest nastawiony neutralnie i nie będzie go w żaden sposób oceniał.  

Razem z psychologiem będziesz działać po to, żeby rozpoznać i wyeliminować wzory zachowania, które powstrzymują od osiągnięcia w pełni szczęścia. Psychoterapia i http://r5w.pl gabinet psychoterapii kielce nie tylko pomaga rozwiązać aktualne problemy, ale uposaża w nowe umiejętności, aby lepiej radzić sobie ze wszystkimi wyzwaniami w przyszłości.

Kiedy rozważyć pójście na psychoterapię?

Przez błędy pojęcia o tym czym jest psychoterapia, wiele potrzebujących się na nią nie decyduje. Nawet jeśli rozumieją fakty i nie wierzą w mity, to ludzie często czują się zagubieni przed podjęciem próby leczenia. Warto pokonać lęk, ponieważ jeśli poziom funkcjonowania nie jest taki jaki byśmy chcieli — psychoterapia może być pomocna. Niektórzy ludzie korzystają z terapii u psychologa dlatego, że mają depresję, czują lęk lub złość przez długi czas. Inni także mogą potrzebować wsparcia w przewlekłej chorobie, która wpływa na emocje i zdrowie psychiczne. Są też potrzebujący szybkiego rozpoznania swoich problemów na przykład, gdy mierzą się z perspektywą rozpadu związku, samotnością, zwolnieniem z pracy, wypaleniem zawodowym itd.